HAKKIMIZDA


Alanında deneyimli uzman avukatlar, güçlü iş ve çözüm ortakları ile müvekkillerimizin yararına olacak şekilde evrensel hukuk ilkeleri çerçevesinde öncü, örnek ve referans gösterilen çalışmalar yapılmaktadır. Uzman ekibimizle; müvekkillerimize, dinamik çalışma koşullarına uyum sağlamalarında, çalışma ortamını mevzuata uygun bir şekilde düzenlemelerinde ve olası denetimlere hazırlanmalarında yol gösteriyoruz.
Temel prensibimiz; müvekkillerin profilini doğru şekilde analiz ederek, ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunmak ve en etkin şekilde karşılık verebilmektir.
İş Hukuku, Kira Hukuku, İmar Hukuku, Ceza Hukuku, Trafik hukuku, İnşaat Hukuku,Bilişim Hukuku,Tüketici Hukuku,Boşanma Hukuku,Sosyal Medya Hukuku,Fikri ve Sınai Haklar danışmanlığı olup, bunun yanında Kişisel Verilerin Korunması, Sendikal Uyuşmazlıklar, Toplu İş Sözleşmeleri, Bankacılık ile İcra ve İflas Hukuku ana çalışma alanlarıdır.

AVUKAT REMZİYE SÖYLEMEZ


1974 Yılında Samsun’da doğmuş ve ilk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamlamıştır. 1993 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1997 yılında mezun olduktan sonra 1998 yılından itibaren Ankara’da serbest avukat olarak çalışmaya başlamış, 2008 yılında Avukat Harun ÖZTEKİN ile birlikte Söylemez & Öztekin Avukatlık Bürosu’nu kurmuşlardır.

Hukukun birçok alanında 20 yılı aşkın süredir edinmiş olduğu tecrübelerinin yanında iş hukuku alınanda uzmanlık eğitimi, Aile Hukukundan Kaynaklı Mal Rejimleri hukuku anlamında bilirkişilik eğitimi, konkordato komiserliği eğitimleri de almış olup, 2017 yılından beri de Arabuluculuk faaliyetlerini de sürdürmektedir.

AVUKAT HARUN ÖZTEKİN


Avukat Harun ÖZTEKİN 1964 doğumlu olup, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olarak avukatlık stajını yapmış ve ardında da serbest avukatlığa başlamıştır. 2008 yılında Av Remziye SÖYLEMEZ DEMİRLİ ile bilgi ve tecrübelerini birleştirerek SÖYLEMEZ & ÖZTEKİN AVUKATLIK BÜROSU’nu kurmuşlardır.

Av. Harun ÖZTEKİN; Ceza Hukuku, Aile Hukuku (Boşanma ve Mal Rejimi), Ticaret Hukuku, İş Hukuku, İdare Hukuku, Tazminat Hukuku başta olmak üzere birçok hukuk alanında avukatlık faaliyeti yürütmektedir.

02.03.2017 tarihinden beri ARABULUCUK mesleğini yürüten Av. Harun ÖZTEKİN, 23.09.2018 tarihinde de KONKORDATO KOMİSERLİĞİ sertifikası almıştır.